» Rada vedeckého poradenstva
Rada vedeckého poradenstva Kyäni

Rada

Rada vedeckého poradenstva Kyäni je zložená z prestížnych lekárov a vedcov, ktorí zasvätili svoj život zdraviu a osobnému blahobytu, pokroku v medicíne a vede a pomoci ľudom po celom svete pri rozširovaní vlastných horizontov! Rada vedeckého poradenstva Kyäni zohráva aktívnu úlohu pri zdokonaľovaní existujúcich produktov spoločnosti Kyäni.

V súčasnosti má Rada vedeckého poradenstva Kyäni nasledujúce zloženie: Dr Abbas Qutab, Dr Barry Tan, Dr Thomas Burke, Dr Claire Francomano.


Qutab

Dr. Abbas Qutab, MBBS, DC, PhD, OMD,
vedúci vedeckej rady

Dr. Abbas Qutab je vedúci vedeckej rady spoločnosti Kyäni. Dr. Abbas Qutab je zakladateľ zdravotníckych stredísk Elan Vital v Bostone a Worcesteri, Massachusetts. Od okamihu otvorenia svojich brán v roku 1989 sa tieto kliniky stali voľbou mnohých tisícov ľudí z celého sveta vyhľadávajúcich komplementárne postupy a alternatívne medicínske procedúry.

 

Dr. Qutab je držiteľom titulov v oblasti medicíny, orientálnej medicíny a chiropraktiky a má titul Ph.D. v ayurvedickej medicíne. Patrí medzi vybranú skupinu lekárov v USA, ktorým bol udelený čestný titul Sc.D. od Svetovej zdravotníckej organizácie Univerzity Chart ed za zásluhy pri propagovaní alternatívnych foriem medicíny. Dr. Qutab pri svojich pracovných cestách zasvätil už tisíce lekárov v USA a Európe, ako začleniť alternatívnu medicínu do lekárskej praxe. Ako rečník vystupoval na kongrese Svetovej zdravotníckej organizácie venovanom komplementárnym formám medicíny, a viedol prednášky v mnohých nemocniciach vrátane inštitútu Dana-Farber Cancer Institute, nemocnice Massachusetts General Hospital a UMASS Memorial Hospital.

 

Dr. Qutab sa tiež dlhé roky venoval výskumu oxidu dusíka a jeho účinkov na ľudské telo. Je autorom publikácie Nitric Oxide-The Molecule of Life, ktorá bola preložená do niekoľkých jazykov. Táto kniha odhaľuje mnohé tajomstvá tejto úžasnej molekuly, spolu s jej významnými pozitívnymi účinkami na ľudské zdravie. Dr. Qutab je taktiež spoluautorom niekoľkých kníh o ayurvedickej medicíne; zároveň je certifikovaným odborníkom v oblasti prírodnej medicíny. Získal niekoľko ocenení za vedúci prínos v oblasti komplementárnej medicíny. Dr. Qutab je členom dozornej rady komisie Congressional Health Care Reforms Committee so sídlom vo Washingtone, D.C. V roku 2003 sa stal laureátom ocenenia „Lekár roka“ udeľovaného Americkým Kongresom za aktívne pôsobenie v NRCC v rámci komisie National Health Care and Medicare Reforms Committee.

Tan

Barrie Tan, Ph. D.,

prezident spoločnosti American River Nutrition, Inc.

Dr. Barrie Tan získal doktorát z analytickej biochémie na Univerzite Otago na Novom Zélande a pokračoval vo svojom výskume a postdoktorandskej práci na univerzite Auburn v Alabame. Pôsobil ako odborný asistent na univerzite Amherst, Massachusetts; konkrétne na fakulte chemických a potravinárskych vied, pričom je autorom viac ako 40 archívnych žurnálov a technických príspevkov. V roku 1998 založil spoločnosť American River Nutrition, Inc.

Dr. Tan patrí medzi priekopníkov v oblasti výskumu tokotrienolov, triedil ich do samostatnej triedy výživových látok. Jeho výskum sa zameriava na vzťah medzi tokotrienolmi a známejšími zložkami vitamínu E, známymi pod názvom tokoferoly. Záverom jeho zistení bolo, že antioxidačná kapacita tokotrienolov je v porovnaní s tokoferolmi až 50-násobne vyššia. Tento objav viedol Dr. Tana k vývoju tokotrienolových prísad pre výživové doplnky s vysokou fyto-výživovou hodnotu a vysokým obsahom antioxidantov. Dr. Tan pokračuje vo svojom výskume fyto-výživových látok, konkrétne tokotrienolov, a ich vplyvu a účinkov na kardiovaskulárne ochorenia, diabetes, aterosklerózu, myopatiu, sarkopéniu a cholesterol.

Burke

Dr. Tom Burke, Ph. D.

Dr. Thomas Joseph Burke získal titul Ph.D. na univerzite v Houstone, po čom nasledovalo štvorročné postdoktorandské výskumné štipendium na Duke University Medical School. Následne sa stal zamestnancom fakulty na univerzite Colorado Medical School, pričom pôsobil ako prednášajúci na oddelení fyziológie a medicíny.

Dr. Burke pôsobil ako hosťujúci vedecký pracovník na klinike Mayo a niekoľkých ďalších univerzitách vrátane Univerzity Yale. Ako rečník sa zúčastnil na mnohých národných a medzinárodných lekárskych a vedeckých konferencií, pričom mu boli udelené vysoké finančné granty od mnohých prestížnych organizácií vrátane Národného zdravotného inštitútu. Dr. Burke je tiež autorom 92 článkov v odborných zborníkoch a 16 knižných kapitol, recenzií a úvodníkov..

Dr. Burke začal skúmať oxid dusíka začiatkom 90. rokov 20. storočia. Neskôr vybudoval výskumnú spoločnosť, ktorá realizovala zmluvný výskum pre spoločnosti pôsobiace v biologických odvetviach. Jeho spoločnosť ako prvá objavila, že rastlina noni zvyšuje produkciu oxidu dusíka v tele. Ako odborník na oxid dusíka, Dr. Burke vydal hneď niekoľko vedeckých článkov a prednášal na túto tému po celom svete. Má ideálne predpoklady dokonale rozumieť potenciálnym zdravotným výhodám produktov, ktoré by zvyšovali obsah oxidu dusíka prirodzenou cestou. Dr. Burke pôsobí ako člen Rady vedeckého poradenstva v spoločnosti Kyäni.

Publikácie Dr. Burka venované oxidu dusíka:

Yu L, Gengaro PE, Niederberger M, Burke TJ, Schrier RW: Nitric oxide: a mediator in rat tubular hypoxia/reoxygenation injury. PNAS 91:1691-1695, 1994.

Atanasova I, Burke TJ, McMurtry IF, Schrier RW: Nitric oxide synthase inhibition and acute renal ischemia: Effect on systemic hemodynamics and mortality. Renal Failure 17:389-403, 1995.

Voelkel NF, Lobel K, Westcott JY, Burke TJ: Nitric oxide related vasoconstriction in lungs perfused with red cell lysate. FASEB J 9:379-386, 1995.

Francomano

Dr. Clair Francomano MD

Dr. Clair Francomanová je absolventkou vzdelávacích inštitúcií Yale College a Johns Hopkins University School of Medicine. Školila v oblasti internej medicíny vo vzdelávacom inštitúte Johna Hopkins, pričom tu strávila 11 rokov ako člen fakulty zamestnaný na plný úväzok. V roku 1994 opustila inštitút John Hopkins, aby sa stala prvou klinickou riaditeľkou v Národnom inštitúte výskumu ľudského genómu v Národnom inštitúte zdravia.

Dr. Francomanová sa v roku 2005 stala riaditeľnou genetického oddelenia pre dospelých v zdravotnom stredisku Greater Baltimore Medical Center, kde má na starosti genetických pacientov v Harveyho inštitúte pre ľudskú genetiku. Taktiež spolupracuje s rezidentmi internej medicíny pri vnášaní genetiky do starostlivosti o dospelých pacientov. Dr. Francomanová si získala medzinárodné uznanie pre svoj prínos vo oblasti dedičných porúch spojovacieho tkaniva. Je autorkou viac ako 110 článkov v odbornej literatúre 33 knižných kapitol a recenzií.

Okrem odbornosti v oblasti genetiky a dedičných porúch spojovacieho tkaniva sa Dr. Franconomová dlhodobo venuje aj integračnej medicíne vrátane výživových doplnkov a aplikácii energetickej medicíny pri optimalizáciu zdravia. Spoločnosť Kyani s hrdosťou víta Dr. Francomanovú na poste členky vedeckej poradenskej rady spoločnosti Kyäni.NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

ZWNkNTAwOT