» Prístroje
Prístrojové terapie

PRÍSTROJE

 

Čínska medicína, ktorej história je stará niekoľko tisíc rokov, sa odlišuje od súčasnej medicíny predovšetkým výnimočnou teóriou o predlžovaní ľudského života. Hlavnou časťou tejto teórie je myšlienka o cirkulácii QI (chi) - životnej energie a krvi v ľudskom organizme.

Z hľadiska TČM (tradičnej čínskej medicíny) chodidlá, ruky, uši a nos človeka predstavujú jeho miniatúrnu kópiu. Zo všetkých je chodidlo najrozvinutejšou časťou organizmu. Z pohľadu súčasnej medicíny je chodidlo jednou z najdôležitejších sietí krvných ciev krvného obehu, ktoré sa pri chôdzi kvôli svalovej aktivite rozširujú a skracujú, a tak tlačia krv k srdcu. Pôsobí to ako pumpa, ktorá zrýchľuje krvný obeh. V súčasnosti ľudia chodia stále menej, človek trávi v sediacej a stojacej polohe priemerne dve tretiny denného času. Preto sa škodlivé látky, ktoré sa nachádzajú v organizme, usádzajú pod vplyvom gravitácie v chodidle. To veľmi poškodzuje krvný obeh. V ľudskom organizme sa nachádza 12 hlavných meridiánov (energetických dráh). 6 meridiánov prechádza dlaňami a 6 chodidlami, na nich sa nachádza 60-70 reflexných zón. Stimulačnou masážou týchto reflexných zón sa môže zrýchliť cirkulácia krvi v organizme, čo podporuje regeneráciu organizmu.

Mikrocirkulácia zásobuje bunky kyslíkom a výživnými látkami, vylučuje odpad metabolizmu, roznáša po celom organizme výživné látky, ktoré produkujú vnútorné orgány, zabezpečujúc pritom normálnu životaschopnosť organizmu. Chaotická mikrocirkulácia sa podpisuje na vzniku mnohých ochorení, ako napr. trauma, šok, chronické vredy, hepatitída, hypertónia, diabetes atď. Zlepšenie mikrocirkulácie podporuje rekonvalescenciu organizmu a hojenie rán.

ZTJkMj