Tradičná čínska medicína
Tradičná čínska medicína - TIENS - TIANSHI

cinska zahrada_2

 

 

Korporáciu TIENS založil v roku 1995 pán Li Jinyuan, prezident skupiny Tianshi, v Číne.

Tiens prináša koncept kultúry čínskej dlhovekosti s použitím moderných technológií, založených na receptúrach starých 5 tisíc rokov a súčasnom vedeckom výskume.

Tiens ponúka široké spektrum produktov a služieb:

doplnky výživy, ozdravujúce masážne prístroje, hygiena, kozmetika, EKO-čistiace prostriedky, diagnosticko-liečebné pobyty v Číne .

Produkty Tiens sú aktuálne, pretože sú potrebné pre zdravie ľudí.

Vysoká kvalita produktov Tiens bola potvrdená viacerými medzinárodnými certifikátmi a oceneniami: ISO, FDA, Halal, Košér. Je hlavným dodávateľom pre potreby OSN.

"Vzdelanie je základom prosperujúceho podniku a silného národa". Toto je jeden z najdôležitejších pilierov mentality plánovacích pracovníkov spoločnosti Tianshi. V roku 1996 spoločnosť Tianshi investovala 80 miliónov USD na založenie vysokej školy, ktorá nesie názov Tianshi.

Ľudský organizmus je zložitý bioenergetický systém, v ktorom rovnováha zohráva dôležitú úlohu.  Nerovnováha energií Jin a Jang znamená riziko pre zdravé fungovanie vnútorných orgánov. Narušenie niektorého vnútorného orgánu vplýva negatívne na celý organizmus. Čím skôr nastane detoxikácia, tým rýchlejšie sa obnoví rovnováha, výživné látky sa dostanú na správne miesta, a telo sa uzdraví.

Preto je veľmi dôležitá prevencia a udržiavanie zdravia, príp. včasná liečba.

Podľa historického spisu základného diela čínskej medicíny nazývaného "Vnútorná kniha Žltého cisára", môžeme vo vzťahu k rôznym obdobiam  - jarnému, letnému, jesennému, zimnému - zabrániť vzniku príčin vyvolávajúcich choroby, pretože to je oveľa účinnejšie, ako liečba choroby samej.  Dobré zdravie je výsledkom pravidelnej a dôkladnej detoxikácie organizmu, ktorá zabráni choroboplodným baktériam, aby vyvolali chorobu.

 

Filozofia zdravia podľa Tiens pozostáva z troch krokov:

 1. OČISTA (DETOXIKÁCIA)
 2. VÝŽIVA
 3. REGENERÁCIA

 

Štatistika:

1.) STAV  ZDRAVIA  PODĽA  SZO (Svetová zdravotnícka organizácia)

 • 5 % zdravých
 • 75 % podmienečne zdravých
 • 20 % chorých

2.) Faktory, ovplyvňujúce zdravie:

 • Ekológia
 • Stresy
 • Dedičnosť
 • Strava

3.) Najčastejšie príčiny úmrtia podľa SZO:

 1. Srdcovo-cievne ochorenia
 2. Onkologické ochorenia
 3. Osteoporóza - jej následky
 4. Diabetes (cukrovka)
 5. Ochorenia od vedľajších-negatívnych účinkov liekov.

 

NESTRÁCAJTE  ČAS,  KONAJTE  !!!

"Keď máme zdravie -  máme nádej. Keď máme nádej - máme všetko"

(Ľudová múdrosť)

Na Východe hovoria, že bez očisty neexistuje vyliečenie. Dnešná moderná medicína na to zabúda. Môžeme byť zdraví, keď neočistíme náš organizmus?

Už v 20- rokoch je 15 % našich ciev zanesených vrstvami cholesterolu a solí.

V 40- rokoch náš cievny otvor sa zužuje až o 50 %.

V 60- rokoch sa cievny otvor zužuje až o 75 %.

Môžeme predísť srdcovocievnym ochoreniam, keď neočistíme našu "rieku života" - naše cievy a kapiláry, ktoré majú dĺžku až neuveriteľných 100 tisíc km?

Po 40 rokoch života sa v našom tráviacom trakte nazbieralo 4-15 kg kalových nánosov.

Podľa východných medicínskych traktátov - tráviaci trakt je zrkadlom nášho zdravia.

V našom čreve  je skoncentrovaných 75 % vlastnej imunity. Podľa normy sa naše črevo musí fyziologicky očistiť po každom väčšom jedle.  Až 25 % ľudí má zápchy! Znamená to, že ich hrubé črevo sa neočistí 1 - 3, dokonca aj viac dní.


zanesenie organizmu

 

ŠTÁDIÁ  ZANESENIA  ORGANIZMU:

V roku 1955 nemecký lekár Rekkeveg rozpracoval teóriu autotoxikácie, alebo samootravy organizmu. Podstata tejto teórie je v tom, že organizmus neustále dostáva obrovské množstvo toxínov a rôznych ďalších znečistení. Kým je organizmus schopný ich spracovať a vyviesť von, sme zdraví. Keď sa táto schopnosť spomalí, nastupuje znečistenie, samootrava, rôzne poruchy, ochorenie a smrť. S dnešnou ekológiou, stravou a životným štýlom by sme si mali veľmi rýchlo túto situáciu uvedomiť a zmeniť vzťah k svojmu zdraviu.

1. štádium - fyziologicky. Zvonku dostávame všetko potrebné pre náš život. Organizmus stíha všetko spracovať. Určitú časť vyvádza vo forme odpadov von a časť vstrebáva ako výživu. To je ideálny stav.

2. štádium. Strava, voda, vzduch - sú ochudobnené. Chýbajú dôležité komponenty (bielkoviny, tuky, uhľovodíky, minerály, vitamíny atď.) Ale zaťažuje nás príliš veľa toxínov a odpadov. Organizmus zosilňuje proces očisty, začína sa vyskytovať kašeľ, hnačka, časté močenie, zvracanie, zvýšená teplota, potenie a hlieny. Ako my na to reagujeme? NIJAKO !  Nezabúdajme, že je to prvé varovanie, že v organizme nie je všetko v poriadku.

3. štádium. Otrava narastá. Organizmus sa zo všetkých síl snaží odtrhnúť to, čo nevie vyviesť von. Vznikajú hnisavé vredy a chronické zápaly na rôznych miestach: angína, appendix, zápal okostnice, bronchitída, tonzilita, hemoroidy, fibromyómy, cysty, lipomy, mastopatia, tyreoitídy, prostatitída. To je už vážna výstraha - "daj na mňa pozor"!

4. štádium. Poruchy organizmu už na hĺbkovej úrovni. Zlyháva látková výmena a imunita.

  • Výmena soli - osteochondróza, dna, radikulitída, polyartritída, kamene v žlčníku, močovom mechúri a v obličkách.
  • Tuková výmena - obezita všetkého druhu, aj patologická chudosť, ateroskleróza.
  • Uhlovodíková výmena - cukrovka.
  • Porucha nervového systému - nespavosť, migrény, syndróm chronickej únavy.
  • Hormonálna porucha - skoré klimaktérium, dysfunkcia vaječníkov, neplodnosť, hormonálne nádory, atď.
  • Imunitný systém - alerie, polynózy, nízka odolnosť.
  • Choroby krvi - varikózy, trombóza.

Všetko toto sú obrovské poruchy. Rezervy organizmu sú skoro vyčerpané. Ďalej nastupujú nezvratné procesy.

5. štádium. Prevládajú procesy rozvratu organizmu - cirhóza pečene, obličková nedostatočnosť, tromboembólia, insulty, infarkty, ťažké depresie, anafylaktický šok, zápal pobrušnice, diabetické a pečeňové kómy, atď.

6. štádium. Všetky formy rakoviny a sarkóm, AIDS, leukémia.

Cestičku k onkologickému ochoreniu si prešľapeme vlastnými nohami. Moderné medicínske zariadenia diagnostikujú nádor v priemere 1 cm, takýto veľký nádor vie dorásť za 7 až 12 rokov. Odkiaľ vy viete, v ktorom bode sa na tejto ceste nachádzate?

 

Nestrácajte čas, ani minútu, ani sekundu. Váš život má vysokú cenu a nemôžeme si dovoliť riskovať. Vaše zdravie je vo Vašich rukách. Konajte!

Úryvok je z knihy "Ďakujem, Tianshi" MUDr. Oľgy Bajturinovej.


ODPORÚČANIE  PRODUKTOV  TIENS  PODĽA  ROČNÝCH  OBDOBÍ.

 

Tradičná čínska medicína rozoznáva 5 elementov: DREVO,  OHEŇ,  ZEM,  KOV,  VODA a 5 ročných období:  JAR,  LETO,  NESKORÉ  LETO,  JESEŇ,  ZIMA.

V období JAR sa treba starať najmä o PEČEŇ  A  ŽLČNÍK, v období LETO sa treba starať najmä o  SRDCE  A  TENKÉ  ČREVO,  v období NESKORÉ  LETO  o  SLEZINU  A  ŽALÚDOK, v období  JESEŇ  o  PĽÚCA  A  HRUBÉ  ČREVO  a  v období  ZIMA  sa treba starať najmä o  OBLIČKY  A  MOČOVÝ  MECHÚR.

 

Podľa tohto princípu korporácia Tiens doporučuje užívať niektoré z nasledovných svojich výrobkov:

 

JAR – DREVO: 15. 2. - 14. 5.

LETO – OHEŇ: 15. 5. - 14. 7.

NESKORÉ  LETO -ZEM:15.7. - 14.9.

JESEŇ - KOV:  15. 9. - 14. 11.

ZIMA - VODA:  15. 11. - 14. 2.

Sliming čaj

Všetky druhy biokalcia

Antilipidový čaj, Sliming čaj

Antilipidový čaj

Kordyceps

Chitosan

Biozinok

Digest

Biokalcium

Biokalcium

Banting vegetal

Spirulina

Kordyceps

Ikan

Antilipidový čaj

Kordyceps

Cholikan

Propolis

Cesnakový olej

Kangli

Ikan

Vejkan

Ikan

Propolis

Pupalkový olej

Kapsule na krásu

Chitosan

Biokalcium

Dvojitá celulóza

Maca

Vejkan

Saňgao

Chitosan

Digest

 

Pupalkový olej

Cesnakový olej

Biozinok

Chitosan

 

Cesnakový olej

 

Maca

 

 

 

Päť elementov

 

SPOLUPRÁCA

S korporáciou Tiens je možné aj spolupracovať ako distribútor, resp. člen.

1.) Spoločnosť Tiens za 15 rokov sa vypracovala na miliardovú spoločnosť s 20 miliónmi distribútorov.

2.) Tiens má zastúpenie vo viac ako 190 krajinách sveta. Ako jedna z mála spoločností ponúka: "Ak sa staneš distribútorom v jednej krajine, dostaneš možnosť podnikať bez hraníc na celom svete.

3.) Tiens rastie a neustále sa vyvíja. Najväčším výdobytkom je vybudovanie "Medzinárodného industriálneho parku zdravia", kde sa integruje výskum a vývoj produktov, výroba, konferenčné priestory, hotely, vysoká škola a Welness SPA, v prospech všetkých distribútorov na svete.

4.) Zakladateľ a prezident spoločnosti pán Li Jinyuan je jeden z najvplyvnejších čínskych podnikateľov vo svete.

5.) Tiens venovala  viac ako 200 miliónov Euro na charitu.

6.) Systém odmeňovania je považovaný za jeden z najspravodlivejších a najštedrejších v odvetví MLM (historický načítavací), má vysoké percentá, ktoré sa vyplácajú distribútorom v províziach, nestráca sa dosiahnutá pozícia, nevyžaduje sa každý mesiac potvrdenie kvalifikácie, pozícia je dedičná, bez veľkých investícií, existuje podporný systém vzdelávania, atď.

7.) Tiens vyznamenáva svojich úspešných distribútorov darmi (auto, jachta, lietadlo, vila). Viac ako 200 tisíc distribútorov dostalo ocenenie od spoločnosti - cestovanie na medzinárodné konferencie, semináre a dovolenky. Po dosiahnutí pozície Čestného titulu distribútori dostávajú pravidelnú špeciálnu odmenu - RENTU, 5 % z celosvetového obratu spoločnosti.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

NWQ3MzZjZD