» Vitamíny
Vitamíny

HNH-Basic - vlasy, nechty, pokožkaHNH - basic

HNH-Basic napomáha našej koži, vlasom a nechtom sa dostať do tej najlepšej kondície, a takto sa stávajú skutočnou vizitkou nášho tela.

Vonkajšia starostlivosť o kožu, vlasy a nechty používaním vhodných prostriedkov je nevyhnutná. Ale oveľa menej známnou skutočnosťou je, že pri tejto starostlivosti sa dá nájsť aj vnútorná cesta. Koža nie je iba zrkadlo duše, ale s 15% podieľom na našej hmotnosti je tiež najväčším orgánom ľudského tela. Spolu so svojimi derivátmi (vlasy a nechty) je ovplyvnená všetkými pozitívnymi aj negatívnymi faktormi pôsobiacimi na organizmus. Preto je mimoriadne dôležite venovať jej primeranú starostlivosť a pozornosť. Odolné vlasy a pevné nechty sú odrazom našej vitality.

Ako predchádzať príznakom opotrebenia?
Ochrana zvnútra: Mnoho látiek, ktoré naša koža nie je schopná sama vytvárať, môže mať blahodárny vplyv na pokožku, vlasy a nechty, zvyšovať jej odolnosť voči škodlivým vplyvom a zlepšovať jej vzhľad. Takéto vhodné substancie sú obsiahnuté práve v našom HNH-Basic.

Látky obsiahnuté v HNH-Basic:

  • oxid kremičitý (kremík)
  • zlaté proso
  • methylsulfonylmethán
  • železo
  • meď
  • selén
  • zinok
  • vitamíny: A, B2, B3, B5, B6, C, E, H
  • Q10

Kremík - základný stopový prvok
Výraz stopový prvok sa v prípade kremíka nevzťahuje na jeho množstvo v prírode, ale na jeho koncentráciu v ľudskom organizme. V tele síce nájdeme celkom asi len 1,4 gramu kremíka, ale i tak je zastúpený prakticky v každej bunke. A práve rýchlo rastúce bunky, obsiahnuté v našej koži, vlasoch a nechtoch, obsahujú mnoho oxidu kremičitého.

So starnutím organizmu kremíka v tele ubúda. Tiež klesá elasticita a poddajnosť spojivového tkaniva a obmedzuje sa schopnosť viazať vodu. Kremík pritom podporuje schopnosť kože hydratovať sa a pozitívne ovplyvňuje látkovú výmenu. Zároveň napomáha vytvárať spojivové tkanivá a podporuje rast vlasov a nechtov. Okrem toho je významný pre tvorbu kostí (osteogenézu). Osteoporotické kosti obsahujú menej kremíka než tie, ktore sú stabilné a elastické.

Pretože organizmus potrebuje kremík pre veľa dôležitých procesov, musí byť tento stopový prvok stále znova dodávaný potravou.

Vlasy hrajú výzmanú úlohu pri tvorbe našej vizáže a teda by mali vyzerať zdravo a vitálne. Ale každodenná záťaž, ktorú predstavuje slnečné žiarenie, vietor, znečistené ovzdušie či časté fénovanie a farbenie, význačne poškodzujú ich štruktúru. Tým môžu byť vlasové vlakná, zodpovedné oi. i za lesk vlasov, v krajnom prípade až zničené.

Preto je dôležité, aby vlasy zostali vnútri zdravé a odolné. Najlepším prostriedkom na dosiahnutie tohto cieľa je vyvážená strava, ktorá vlasom zaistí prísun všetkých potrebných stopových prvkov. Pokiaľ to ale nie je možné, je treba ich dodať.

Dôsledkom nedostatku kremíka sú tiež nepekné nechty. Krehké alebo priveľmi mäkké nechty poukazujú na celkovo zlý stav, prechodne zníženú obranyschopnosť, poprípade deficit stopových prvkov a minerálov. Dostatočný prísun kremíka naopak podporuje kvalitu nechtov. Nechty potrebujú k svojej obnove okolo pol roka, teda kontinuálný prísun oxidu kremičitého je doporučovaný po dobu niekoľkých mesiacov. To isté platí pre rýchlo rastúce bunky, ktoré sa nachádzajú tiež vo vlasoch či koži.

Oxid kremičitý zvyšuje pevnosť a odolnosť kože
S pribúdajúcími rokmi môže v niektorých tkanivách obsah kremíka klesať, napríklad v cievach či koži. Typickým dôsledkom je celulitída. Nie je to choroba, ale fenomén, ktorý možno pozorovať predovšedkým u žien.

Dôvod:
U žien sú horné vrstvy kože, v ktorých sa nachádza spojivo, od prírody tenšie ako u mužov. Navyše ženské tukové tkanivo sa skláda z väčších len voľne prepojených buniek, ktoré ľahšie hromadia tuk a odpadné látky. To pomáha vzniku typickej "pomarančovej kože".

Dodajte Vášmu telu viac potravy bohatej na bielkoviny a vlákninu. Navyše oxid kremičitý podporuje v tele tvorbu kolagénu a elastínu. Kolagén kožu spevňuje. Vďaka elastínu je pružnejšia a jemnejšia. Príjem oxidu kremičitého síce nemôže celkom zabrániť starnutiu kože, ale môže prispieť k zaisteniu dostatku kremíka, tak dôležitého pre krásu celého tela.

Zlaté proso
Proso patrí k najstarším pestovaným druhom obilnín. Názov pochádza zo starogermánčiny a je označením pre "sýtosť, výživnosť". Už pred 2800 rokmi nechal čínsky cisár zapísať proso do zoznamu piatich posvätných rastlín. Dnes ho poznáme v kozmetickom priemysle ako skrášľovadlo. Svojim vysokým obsahom esenciálnych mastných kyselín, aminokyselín, vitamínov a bielkovín posiluje vlasy a nechty.

MSM - Methylsulfonylmethan
MSM je nevyhnutný pre syntézu kolagénu, tj. pre výstavbu kože, vlasov a nechtov. MSM udržiava bunky poddajné a tkanivá jemné.
MSM je prírodná, organická a biologicky aktívna zlúčenina síry, ktorá sa vyskytuje vo všetkých živých organizmoch a vo vysokej koncentrácii v kĺbovom aparáte ľudského tela, kde sa zúčastňuje produkcie chondroitínsulfátu a glukozamínsulfátu, prirodzených základných stavebných kameňov kĺbov.
MSM je potrebný, lebo sa zúčastňuje tvorby celej rady hormónov, enzýmov, bielkovín a ďalej tiež kolagénu, keratínu a elastínu, látok tak potrebných pre štruktúru a pevnosť spojivového tkaniva a kostí. Okrem toho podporuje aj výstavbu chrupavky. Úloha síry v ľudskom tele je veľmi presne zdokumentovaná. Síra je zložkou koenzýmov, niektorých hormónov, vitamínu B1 či aminokyselín, vytvárajúcich bielkoviny. Naviac síra stabilizuje a pomáha vytvárať spojivové tkanivo, ako i vlasy, nechty a kĺby.

Železo
Nedostatok železa je odrazom obsahu kyslíka v krvi a môže byť príčinou celkového vypadávania vlasov. Chronický deficit železa môže viesť ku tvorbe slabých, plochých a pokrútených nechtov. Najmä ženy majú vyššiu potrebu železa, mali by si preto dávať pozor na jeho pravideľný príjem.

Vitamíny:

Vitamín A (retinol) - Pôsobí proti starnutiu kože a tvorbe vrások, udržiava kožu vláčnu a podporuje jej obnovu, stimuluje delenie buniek, pôsobí proti vzniku krehkých a lámavých vlasov či tvorbe lupín.

Vitamín B2 (riboflavín) - Udržiava kožu a sliznice zdravé, je prevenciou proti vzniku bledej, svrbivej a zapálenej pokožky.

Vitamín B3 (niacín) - Dôležitý pre látkovu výmenu, ako i pre výstavbu kože a udržiavanie jej zdravia. Pôsobí proti vzniku začervenanej, popraskanej a zapálenej pokožky, ako i proti popraskaným perám. Jeho nedostatok vedie k vypadávaniu vlasov.

Provitamín B5 (D-panthenol) - Pomáha udržiavať kožu vlhkú a hladkú, stimuluje tvorbu nových buniek, urýchľuje priebeh hojivých procesov, pôsobí na pokožku ukľudňujúcim spôsobom, je prospešný pre udržanie riadnej štruktúry vlasov a nechtov.

Vitamín B6 (pyridoxín) - Vhodný proti tvorbe nežiadúcich kožných zmien, vypadávaniu vlasov, bráni vzniku praskliniek v ústnych kútikoch. Ďalej pôsobi proti tvorbe mastných, svrbiacich či šupinatých okrskov na koži. Jeho nedostatok vedie k vypadávaniu vlasov.

Vitamín C (kyselína askorbová) - Podporuje tvorbu kolagénu v spojivovom tkanive, zvyšuje poddajnosť a elasticitu kože, napomáha jej hydratácii, chráni ju pred poškodením, voľnými radikálmi, je dôležitý pre udržiavanie náležitej štruktúry vlasov a pevnosti nechtov.

Vitamín E (tokoferol) - Obmedzuje starnutie buniek, predchádza vzniku stareckých škvŕn a vrásiek, podporuje hydratáciu a tým pôsobi proti vysychaniu kože, urýchľuje reparačné procesy, chráni pokožku pred škodlivým vplyvom voľných radikálov, najmä pred UV žiarením.

Vitamín H (biotín) - podporuje rast buniek, bráni tvorbe krehkých, lámavých nechtov a šupinatej, suchej, vyblednutej pokožky. Je dôležitý pre rast vlasov, nedostatok biotínu potom vedie k ich vypadávaniu.

Zinok - Dostatočné zásobenie zinkom je dôležité pre krásu kože a vlasov, ako aj pre ich rast. Nedostatok zinku sa môže prejaviť na nechtoch tvorbou bielych škvŕn, poprípade i vznikom mokvajúcej kožnej vyrážky.

Selén – je súčasťou glutathion peroxidázy, ktorá nás chráni pred účinkom voľných radikálov a tým spomaľuje proces starnutia a chráni bunkové elementy kože.

Meď – zúčastňuje sa tvorby kolagénu a elastínu, dvoch základných substancií spojivového tkaniva. Meď je tiež súčasťou celej rady enzýmov dôležitých pre látkovu výmenu.

Q10 – Koenzým Q10 podporuje obnovu buniek, pôsobí proti starnutiu kože, chráni ju pred poškodením voľnými radikálmi (napr. v dôsledku nadmerného vystavovania sa slnečnému žiareniu).

Odporúčané dávkovanie: 4 kapsuly denne.

 

Gesundheit Für Raucher – Zdravie pre fajčiarovGesundheit-fur-Raucher


"Zdravie pre fajčiarov". Výživový doplnok obsahujúci kombináciu vitamínov na vyrovnanie deficitu antioxidantov u fajčiarov.

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

MzAwMWMx