» Antioxidanty a imunitný systém
Antioxidanty a imunitný systém

OPC - Bio komplexOPC bio komplex

Naše telo je samoliečiaci sa systém. Príčinou väčšiny chorôb je nedostatok životne dôležitých látok, ktoré si telo nedokáže vyrobiť samo, takže je odkázané na ich prijímanie v strave. Patrí sem vitamín C a jeho kofaktor OPC. Ak má telo tieto látky neustále k dispozícii, môže sa nielen samo liečiť, ale aj udržovať v zdraví a vitalite. Kombinácia vitamínu C a OPC je skutočným elixírom mladosti pre naše telo.

OPC je skratka pre “Oligomérny ProanthoCyanidín”. Je to prirodzená látka, vyskytujúca sa v mnohých rastlinách, ale väčšinou v šupke, jadrách alebo v kôstke, teda v častiach, ktoré odhadzujeme, takže napriek tomu, že konzumujeme ovocie, ktoré obsahuje OPC, máme tejto látky nedostatok. OPC je najsilnejší spomedzi všetkých v súčasnosti známych antioxidantov, 18 - krát silnejší ako samotný vitamín C a 40 - krát silnejší ako vitamín E.

Proces zlučovania kyslíka s inými chemickými prvkami nazývame oxidácia. Aj za naše zjavné starnutie vďačíme z veľkej časti práve jej. Oxidáciu však sprevádza aj vznik voľných radikálov. Tie nielenže majú veľký podiel na vzniku určitých chorôb, ale sú v prvom rade zodpovedné za proces starnutia, ktorému všetci podliehame.

Tento proces je síce naprogramovaný v našich génoch, ale rovnako je v nich naprogramovaná aj optimálna dĺžka nášho života - okolo 130 rokov. Predčasné starnutie je zapríčinené čiastočne voľnými radikálmi. Práve tu sa ponúka kombinácia vitamínu C a kofaktora OPC ako “prostriedok proti starnutiu”. Lebo keď sa v tele nachádza veľa voľných radikálov, nastanú také oxidačné procesy, ktoré agresívne poškodzujú bunky. Následkom sú choroby, predovšetkým však predčasné starnutie. To značí, že človek si skutočne môže predĺžiť život, keď pomocou vitamínu C a kofaktora OPC drží v šachu voľné radikály. Tým poklesne aj tvorba vrások, takže človek bude aj navonok vyzerať mladšie. Predovšetkým sa tak však bude cítiť. A to je vari tá najdôležitejšia vec.

OPC zabraňuje, aby sa krvné doštičky spájali, alebo aby sa zachytávali na steny žíl. Sila a nepoškodenosť kapilárnych ciev je hlavný faktor pre naše zdravie. Človek je tak starý, ako sú jeho cievy a tu môže OPC pôsobiť rozhodujúcou mierou preventívne. Aj pri kŕčových žilách to môže byť zásadná pomoc. Odstraňuje aj edémy a opuchy a spomaľuje starnutie pokožky. OPC ochraňuje aj pred slnečným žiarením, pretože zabraňuje pôsobeniu ním uvoľnených voľných radikálov. Výrazne zlepšuje mozgové funkcie, pomáha pri sennej (alergickej) nádche a strese. Optimalizuje zrak a obzvlášť nepostrádateľný je pre fajčiarov, pretože fajčenie znásobuje voľné radikály so všetkými škodlivými následkami.

OPC je obsiahnuté vo vysokej koncentrácii najmä v červenom víne, lebo červené víno na rozdiel od bieleho kvasí so šupkami, zrnkami a stopkami, a tak prijíma OPC. Tu tkvie aj tajomstvo populárneho “francúzskeho paradoxu”: ľudia pravidelne pijúci červené víno žijú dlhšie a menej podliehajú infarktom napriek tomu, že samotný alkohol je zdraviu škodlivý.

"Francúzsky paradox" spopularizoval St. Leger v "The Lancet" 12.5.1979. Je vyjadrený grafom a koeficientom úmrtnosti mužov vo veku 55 až 64 rokov v rôznych krajinách sveta. Výsledok by bol ešte presvedčivejší, keby sa bolo rozlišovalo medzi červeným a bielym vínom. Hoci niektoré iné návyky v stravovaní a spôsobe života Francúzov nie sú práve vzorové, ovplyvňuje pravidelná konzumácia červeného vína a s ňou súvisiaci príjem OPC toto pôsobivé predĺženie života.

Objav pôsobenia OPC by mohol znamenať zabezpečenie výrazne dlhšieho života v zdraví. Pri vyššom obsahu OPC má naša krv podstatne menej fibrinogénu, bielkoviny podporujúcej zrážanlivosť, pretože OPC rozpúšťa zrazeniny. Okrem toho pôsobí odľahčujúco na cievy a rozširuje ich a tým znižuje krvný tlak. U žien OPC podnecuje zvýšenú tvorbu estrogénu.

Naše telo si však - rovnako ako v prípade vitamínu C - nemôže OPC vyprodukovať samo, takže je odkázané na jeho pravidelný prísun. OPC nemôže ani nahradiť vitamín C, ale obidva sa navzájom potencujú a dokážu byť neporaziteľným tímom. Ako denná dávka OPC sa odporúča 50 až 100 mg, pričom toto množstvo je možné bez zaváhania zdvojnásobiť. OPC sa vstrebe v priebehu niekoľkých minút v ústnej sliznici a o niekoľko minút neskôr je už dokázateľné v krvi. Vďaka tomu, že OPC má malé molekuly, prechádza (podobne ako vitamín C) aj cez také prekážky, cez ktoré sa iné substancie nedostanú, a tak môže pôsobiť aj na krv, mozog a miechu. Už 24 hodín po príjme OPC sa výrazne zvýši odolnosť ciev. A mimoriadne dôležité je, že OPC spolu s vitamínom C vždy rozvinie svoje blahodarné pôsobenie ako u 18 - ročných, tak aj u 80 - ročných.

Použitie OPC Bio Complex: Užite OPC Bio Complex vždy so 1/4 litrom vody nalačno pred raňajkami. Ešte lepšia by bola kombinácia s prípravkom Royal Plus, pretože sú v ňom vysoké dávky vitamínu C, čo by malo za následok výrazný synergický efekt.
Ako prevencia postačia 1-2 kapsuly denne. Vyššie dávkovanie (napr. 3-4 kapsuly denne) je vhodné pre osoby, ktoré trpia na alergie, chronické zápaly, kŕčové žily, s chorobami ciev, a pod.

 

Coenzym Q10

Coenzym Q10

Výživový doplnok s koenzýmom Q10 a vitamínom E. Ako silný antioxidant pomáha eliminovať voľné radikály, ochraňuje bunky a dodáva im energiu. Jeho tvorba v tele sa vekom znižuje, preto je po 40. roku života vhodné dopĺňať ho v strave.

Odporúčané dávkovanie: ako doplnok výživy denne 1 kapsulu.


Beta-GlucanBeta Glucan

Betaglukány mobilizujú imunitný systém, vyhľadávajú a ničia poškodené bunky. Sú to látky s antioxidačným pôsobením. Užívanie doplnkov výživy s obsahom betaglukánu je prospešné aj počas liečby antibiotikami, pretože posilňujú imunitu (na rozdiel od antibiotík, ktroré ju oslabujú). Odporúčajú sa na posilnenie imunity u pacientov s miernymi infekciami a na prevenciu bežných nachladnutí. Aby ste predišli ochoreniu, je vhodné užívať betaglukán už 2-3 mesiace pred začiatkom chrípkového obdobia, t.j. na konci leta. Potom si dajte cca 2-mesačnú prestávku a po nej kúru zopakujte.

Betaglukán možno získavať z rôznych prírodných zdrojov – okrem húb aj z ovsa či pekárenských kvasníc. Všetky tieto zdroje sú v zásade rovnocenné, účinnosť betaglukánu závisí hlavne od jeho čistoty, t.j. v nakoľko čistej forme sa nachádza v danom prípravku. Betaglukány sa prirodzene v našom tele nevyskytujú, jedná sa o látku netoxickú a nenávykovú, bez vedľajších účinkov, pričom sa nadbytok z organizmu vylúči. Betaglukán obsahuje prírodný polysacharid stimulujúci imunitný systém človeka. Zlepšená imunita sa prejavuje v lepšej ochrane pred vírusmi, parazitmi, baktériami a pri záťaži organizmu fyzickým a psychickým stresom a tiež aj pri prevencii a liečbe rakoviny. Betaglukán tiež upravuje hladinu cholesterolu, pomáha pri liečbe vysokého krvného tlaku, má pozitívny vplyv na rast probiotických kmeňov baktérií v črevnom trakte a zlepšuje profil krvných lipidov.

Odporúčaná denná dávka: 2 kapsuly denne pred jedlom. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Skladujte dobre uzavreté na chladnom a suchom mieste mimo dosahu detí.


OMEGA-3 FutureOmega 3 future

Zabudnite na pôvodné známe rybie kapsuly zo želatíny ! Vďaka inovovanej patentovanej výrobnej metóde je už možné konzumovať Omega-3 ako nápoj, ktorý je úplne bez zápachu. Tento výživový doplnok je preto vhodný napr. aj pre deti a pre osoby, ktoré neznášajú želatínové kapsule. Podľa vedeckých štúdií z posledných rokov majú omega-3 mastné kyseliny trojnásobný úžitok. V r.2007 boli v odborných časopisoch zverejnené tri najdôležitejšie poznatky o tom, že denná konzumácia určitého množstva omega-3 mastných kyselín zlepšuje výkonnosť srdca a mozgu a pomáha tlmiť zápaly. Rybí olej, ktorý je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, pozitívne ovplyvňuje kognitívne schopnosti človeka, priaznivo pôsobí pri poruchách pozornosti, depresiách, demencii, posiľovaní imunity, reume atď. Keďže telo si omega-3 nevie vyrobiť samo, musí mu byť dodávané zvonka. Omega-3 mastné kyseliny sú pre človeka životne dôležité, obzvlášť pre tehotné a dojčiace ženy, pretože významne podporujú vývoj nervovej sústavy plodu a dojčaťa (mozog, miecha), zvlášť schopnosť poznávania a sústredenia, celkovú inteligenciu a pozitívne pôsobí na vývoj očí. Omega 3-mastné kyseliny sú tak veľmi dôležité v celom období života človeka, že Svetová zdravotnícka organizácia odporučila ako základnú dennú dávku 250 mg.

Odporúčané dávkovanie: 2 - 3 čajové lyžičky rozpustiť v 250 ml (1/4 litra) vody - môžete užiť aj niekoľkokrát denne.


AGE PlusAge plus

Zmes extraktov zo žen-šenu, ginkga dvojlaločného a schizandry čínskej svojím synergickým účinkom pomáha zlepšovať kvalitu života človeka. Žen-šen dodáva organizmu antioxidanty, minerály i stopové prvky, ktoré pôsobia proti únave, stresu a posilňujú celkovú imunitu. Ginkgo posilňuje krvné riečištia, revitalizuje a posilňuje pokožku a zosilňuje ochranu proti voľným radikálom. Schizandra čínska stimuluje imunitný systém, viaže na seba voľné radikály – pôsobí ako antioxidant. Jej povzbudzujúce účinky na centrálny nervový systém využívali už starí Číňania. Vďaka svojmu vysokému obsahu vitamínov a minerálov je vhodná ako čisto biologický multivitamínový a multiminerálny doplnok stravy. Táto vitamínová bomba je prirodzenou prevenciou proti chrípke a nachladnutiu. Schizandra čínska má priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém, na tráviaci systém a pečeň, ženám napomáha normalizovať a prekonávať obtiaže v období klimaktéria, stimuluje mužskú aj ženskú pohlavnú činnosť. Má adaptogénne účinky, urýchľuje regeneráciu po psychickom a fyzickom vyčerpaní. V modernej medicíne je doporučovaná tiež na zlepšenie zraku pri krátkozrakosti.

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne pred jedlom (obed, večera).

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

imgnxHnJsHtgFkhkyKcA imgBarnypok img01.04.2017 15:17
ZTc3Zjl