» Royal Sport
Royal Sport

Royal Sport

Zloženie a účinok:
ROYAL SPORT je izotonický nápoj, ktorý sa vyznačuje Royal Sport vynikajúcou a jedinečnou kombináciou obsiahnutých účinných látok. Zloženie je vyladené na potrebu tých ľudí, ktorí aktívne športují a potrebujú pri týchto činnostiach dostatočne nahradzovať straty tekutín, aby nezaťažovali svoj organizmus. Royal Sport ďalej zaistí dodávku energie vo forme glukózy. Tento nápoj je tiež indikovaný pri stavoch prekyslenia, ktoré vznikajú v dôsledku rekreačného športovania a v atletike.
Okrem toho sa v prípade Royal Sportu jedná aj o prostriedok, ktorý pomôže ľuďom-nešportovcom udržať si svoje zdravie.

Aké kritériá by mal vziať športovec-amatér či atlét do úvahy?
Vysoká telesná záťaž a z nej plynúce zvýšené odparovanie vedú k nezanedbateľným stratám vody, glukózy a minerálnych látok, ktoré musia byťnahradzované, aby nedošlo k nadmernému zaťaženiu organizmu. Royal Sport je potom dobrou voľbou, ako svojmu organizmu tieto straty nahradiť a zachovať športovú výkonnosť.

Čo je izotónia?
Nápoj sa nazýva izotonický vtedy, keď obsahuje rovnakú koncentráciu rozpustených látok ako ľudská krv. Je ľahko pochopiteľné, že len vyvážené zloženie nápoja zabráni tomu, aby telo nemuselo zložito obnovovať vnútornú rovnováhu, či už zvýšeným zadržovaním tekutín, alebo vylučovaním solí.

Royal Sport okrem vyššie zmieneného profitu tiež potlačuje prekyslenie, vznikajúce bežne v priebehu či po ukončení zvýšených športových výkonov. Voda a minerálne zloženie, rovnako ako acidobázická rovnováha, sú regulované pomocou radu orgánových systémov, ako sú pľúca, ľadviny, či koža. Je jasné, že športový výkon kladie zvýšené nároky na náš organizmus. Dochádza k vyčerpávaniu jeho rezervných mechanizmov. Pri nedostačujúcom pitnom režime sa potom naše telo stáva náchylné k mnohým ochoreniam a môže dôjsť ku vzniku permanentných stavov vyčerpanosti.

Ako pôsobí Royal Sport:
Royal Sport pôsobí jednak akútne, kedy prednostne nahrádza stratené minerály a vodu. Každý nedostatok vody v kombinácii s deficitom vápníka a horčíka, rovnako ako prekyslenie, môže viesť ku kŕčom a má všeobecne nepriaznivý vplyv. Tieto negatívne vplyvy je potrebné eliminovať.
Royal Sport pôsobí ale aj systémovo, kedy v ňom obsiahnuté účinné látky podporujú celý rad orgánových systémov k vylučovaniu nadbytočných kyselín a škodlivých látok, rovnako ako k vytváraniu rezerv. Glukóza, známá ako palivo pre náš svalový aparát, karnitín a taurín, v kombinácii s vitamínom B a esenciálnymi aminokyselinami, všetky tieto látky podporujú syntetické pochody organizmu počas svalovej práce.
Dôležité je tiež spomenúť to, že Royal Sport je vhodný aj pre nešportovcov. Obsiahnuté látky sú totiž natoľko vyvážené a prospešné, že to aj pre nich bude mať značný benefit.
Obzvlášť treba zdôrazniť, že vlastnosti Royal Sportu ďaleko prekračujú len použitie tohto nápoja ako izotonického.

Regulátory kyslosti:
Natriumcitrát a kaliumcitrát sú vhodné na optimalizáciu pH v gastrointestinálnom trakte. V súčinnosti so skľudňujúcim účinkom harmančeku, lipových kvetov a zeleného čaju sú schopné zmierniť akútne prekyslenie. Pri dlhšom užívaní je možné dosiahnuť zmiernenie podráždenia gastrointestinálneho traktu.

Minerálne látky:
Sodík, draslík, horčík a vápnik dodávané v príslušnom pomere pomáhajú vyrovnávať nedostatky týchto látok v tele. Vylučovacie orgány sú ďalej podporované vo svojej prirodzenej detoxikačnej úlohe. K tomu samozrejme patrí i vylučovanie nadbytočných kyselín. Špeciálne horčík a vápnik sú pre športovcov zastúpené vo vhodnej dávke.

Sacharidy:
V prípade obsiahnutej glukózy se jedná o tzv. monosacharid. Glukóza je telu ihneď k dispozícii, predstavuje bezprostredný, telo nezaťažujúci zdroj energie. Sacharóza a maltodextrín sú dlhodobejšími zdrojmi energie a sú využiteľné pri vytrvalostných výkonoch.
Arabská guma je polysacharid podobný celulóze – predstavuje nestráviteľné rastlinné vlákna a stimuluje vylučovanie odpadových látok črevom. Okrem toho zabraňuje nadúvaniu.
Sacharidy ďalej slúžia na ochutenie zvyšných zložiek Royal Sportu, ktoré by bez sacharidov mohli byť prípadne vnímané ako mierne horkasté.

Vitamíny:
Komplex vitamínov B obzvlášť podporuje vylučovacie orgány a je vhodný pri stavoch zaťaženia organizmu. V kombinácii s ostatnými obsiahnutými látkami podporuje regeneráciu.
Obsah vitamínu C predstavuje z hľadiska odporúčaného dávkovania megadávku. Podľa nových výskumov je užívanie megadávok vitamínu C pozitívne pre naše telo, ktoré je vďaka antioxidačnému pôsobeniu vitamínov schopné lepšie odbúravať jedovaté látky, ktoré v prekyslenom organizme vznikajú vo zvýšenom množstve. To je dôležité práve pre regeneráciu.
Vitamín C je síce sám o sebe zastúpený kyselinou askorbovou, po rozpustení vo vode je však premenený do podoby neutrálnej soli, ktorá telo nijako nezaťažuje. Táto reakcia prebieha v momente, kedy dochádza k rozpusteniu, to znamená, že obsiahnuté látky sa v tomto čase nachádzajú v aktívnej forme. Soľ kyseliny askorbovej nie je sama o sebe kyslá, účinok vitamínov je však rovnaký ako u pôvodnej kyseliny askorbovej.

Kyselina citrónová:
Podobne to isté, čo platí pre kyselinu askorbovú, platí aj pre kyselinu citrónovú. Aj tá je premeňovaná na nekyslú formu. Kyselina citrónová však nepôsobí ako vitamín, ale viaže na seba ťažké kovy a je popri cukroch zodpovedná za vytvorenie chuťových vlastností Royal Sportu.

Karnitín a taurín:
Karnitín je látka, ktorá aj keď pomerne málo známa, je jedným z najlepšie preskúmaných doplnkov výživy. V mnohých smeroch takmer zázračný prostriedok, nejedovatý, bez vedľajších účinkov, či nevhodných interakcií. Vhodný pre ľudí každého veku. Tajný tip medzi špičkovými športovcami, umožňujúci organizmu vyššiu výkonnosť a stabilizujúcu psychiku pri extrémnej záťaži. Nepríjemné vedľajšie účinky intenzívnej telesnej záťaže, ako napríklad svalová bolesť a následné telesné vyčerpanie, sú redukované, rovnako ako riziko vzniku úrazov.
Taurín je látka, ktorá sa zúčastňuje na nervovej regulácii v ľudskom srdci.
Glycín je esenciálna aminokyselina, ktorá je potrebná špeciálne pre výstavbu svalov a kĺbov.

Účinné rastlinné látky:
Lipa
Harmanček
Zelený čaj

Všeobecné informácie:
Dávkovanie:
Prečíajte si prosím pozorne údaje o dávkovaní, aby došlo k zachovaniu izotonických vlastností nápoja. V tomto prípade neplatí pravidlo "viacej znamená lepšie", opak je pravdou.
Pripravujte Royal Sport najradšej vo fľaši Royal Sport so špeciálnym uzáverom (obsah 0,5 l). 10 gramov prášku sa rozpustí v pol litri vody z vodovodu.
Prosíme, nepoužívajte na prípravu minerálnu vodu, došlo by k nežiadúcej zmene z hľadiska obsahu solí. Pripravený nápoj skonzumujte behom jedného dňa, aby boli dodržané hygienické hľadiská. Je potrebné zdôrazniť, že vedomé a vyvážené stravovanie je kľúčom k stálemu zdraviu. Tiež vyvážený životný štýl a dostatok pohybu na čerstvom vzduchu sú dôležitými zdrojmi zdravia, špeciálne pri stavoch prekyslenia. Royal Sport Vám v tom napomôže.

 

Royal Sport ALU fľaša 0,5 / 0,75lRoyal Sport ALU fľaša

Ľahká a nerozbitná fľaša so špeciálnym povrchom vo vnútri, ktorý je antibakteriálny, pachovo a chuťovo neutrálny, s vnútornou vrstvou odolnou proti plesniam, s tesniacim uzáverom. Objem 0,5, alebo 0,75 litra.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

M2U5ZjM2Y