» Zdravý spánok
Zdravý spánok

Zamýšľali ste sa niekedy na tým, prečo je pre nás slnečné žiarenie také príjemné? Prehrieva nás a napĺňa energiou. Ľudské telo tiež vyžaruje teplo. Je to časť žiarenia zhodná so slnečným žiarením.

zdravý spánok

Vyhrievacia podložka thermo & life dokáže toto vyžarované ľudské teplo akumulovať a vyžarovať späť. Pociťujeme pritom príjemné teplo. Toto teplo je pre nás nielen príjemné, ale má aj ozdravné účinky. Pozitívne stimuluje náš organizmus. Zlepšuje prekrvenie, látkovú výmenu a urýchľuje regeneráciu. Zlepšenie látkovej výmeny znamená pre náš organizmus lepšie vyživovanie orgánov a tkanív, ale aj rýchlejšie zbavovanie sa toxínov. Spanie na takomto matraci prináša pokojný spánok a rýchlejšie načerpanie energie. Oddýchnutý a zregenerovaný organizmus lepšie odoláva vírusom a baktériám.

Optimálna teplota v miestnosti na spanie by mala byť 16-17°C. Ak zvýšime teplotu v miestnosti len o 1°C, hneď zvýšime celkové náklady na kúrenie o približne 6%. Vyššia teplota v miestnosti znamená väčšie náklady na kúrenie, ale aj väčšie riziko vzniku zdravotných problémov. Trpia najmä dýchacie cesty. Teplý suchý vzduch vysušuje sliznice a oslabuje náš organizmus. Pri chladnejšom vzduchu v miestnosti (16-17°C) nám takéto riziká nehrozia. Spať v chladnejšej miestnosti a nepociťovať cez noc nepríjemný chlad, ale príjemné teplo nám umožní vyhrievacia podložka thermo & life.

Vyhrievacia podložka thermo & life je vhodná aj pre deti. Každá matka si pre svoje dieťa želá pokojný zdravý spánok v teplej postieľke. Mnohé matky v noci niekoľkokrát vstávajú a zakrývajú odkopané dieťa. Spaním na vyhrievacej podložke dieťaťu nehrozí riziko podchladenia, ani nebezpečenstvo prehriatia. Vyhrievacia podložka vracia len toľko tepla, koľko organizmus uvoľní. Používaním vyhrievacej podložky thermo & life zabezpečíte zdravý a spokojný spánok sebe aj dieťaťu. Zároveň podporíte jeho obranyschopnosť.

5 výhod oproti bežnej vyhrievacej podložke:

  1. znižuje náklady na kúrenie
  2. nezvyšuje spotrebu elektrickej energie
  3. samoregulácia teploty, nie je nutné prestavovať
  4. môže sa prať v práčke
  5. zároveň slúži aj ako chránič matraca

 

Vyhrievacia podložka thermo & life je určená pre tých, ktorým býva večer zima (starším ľuďom, takmer všetkým ženám, deťom, chorým na diabetes melitus, poruchy prekrvenia a iné ochorenia), ekologicky zmýšľajúcim ľuďom (podložka pomáha šetriť energiu za vykurovanie) a priaznivcom zdravého životného štýlu.

Dostupná v dvoch veľkostiach: 90 x 200 cm a 60 x 120 cm.

YTY0ZjA